Alan Metnick urodził się w Chicago w 1941 roku. Jego drzewo genealogiczne swoimi korzeniami sięga Sławatycz i Kodnia. Wystawa, zaprezentowana w budynku Wielkiej Synagogi prezentuje różne typy grafik pochodzących z portfolio artysty, m.in.: Hagada (1976), Dziesięć wydruków (1985), Krótkie Niezakończone Historie (1998). Autor uchwycił na nich wydarzenia, których bazą była historia Żydów, a także II wojna światowa oraz Holokaust.

Na wystawie znajdują się również wieloformatowe sitodruki będące przedstawieniami konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie, Północnej Afryce oraz na Półwyspie Bałkańskim.

Prezentowane prace dostępne do kupienia bezpośrednio u artysty (kontakt: alanmetnick@gmail.com) oraz na stronie www.alanmetnick.com.

Czas trwania wystawy: wrzesień 2023 r. - marzec 2024 r.