Chcesz zostać artystą Festiwalu Trzech Kultur?

Chcesz współtworzyć jego historię?

Czujesz „Duszę” miasta?

Dołącz do nas!

 

Już 22-24 września odbędzie się XVIII edycja Festiwalu Trzech Kultur. Jest to zatem jubileusz – „ 18 urodziny” tego istotnego dla rozwoju miasta Włodawy wydarzenia. Muzeum- Zespół Synagogalny we Włodawie pragnie zaprosić do czynnego udziału w XVIII Festiwalu Trzech Kultur oraz współtworzenia jego historii. Inspirując się tegorocznym motywem, którym jest „Tradycja i współczesność” powstaje inicjatywa społeczna mająca na celu pokazać, że na czas Festiwalu miasto staje się miejscem magicznym, wyjątkowym, „żyje” WIELOKULTUROWOŚCIĄ, TRADYCJĄ oraz WYOBRAŹNIĄ jego uczestników. Zachęcamy do przedstawienia współczesnej wizji kultury bazującej na tradycji miasta. Zatem niech wszelki przekaz artystyczny stanie się narzędziem w ręku wszystkich zainspirowanych Festiwalem i Włodawą oraz wspólnym mianownikiem pomiędzy TRADYCJĄ a WSPÓŁCZESNOŚCIĄ. Niech mury miasta, uliczki, parki, skwery Szlaku Trzech Kultur staną się sceną, miejscem dla artystów, miejscem gdzie każdy może współtworzyć Festiwal i przedstawić jego swoistą wizję „wielokulturowości”.

Hasłem inspirującym w twórczości uczestników niech będzie „W POSZUKIWANIU DUSZY MIASTA”. Formą przekazu mogą być wszelkie inicjatywy w przestrzeni miejskiej tj.: działania parateatralne, wystawy, pokazy, performance, instalacje artystyczne, iluminacje świetlne, graffiti, projekcje, taniec, muzyka, fotografia. Zaproszenie skierowane jest do artystów ulicznych, twórców ludowych, artystycznych grup młodzieżowych (teatralnych, tanecznych, plastycznych), performerów, stowarzyszeń, organizacji pozarządowych jak i wszystkich tych, którzy chcą stać się częścią Festiwalu.

Ideą Festiwalu Trzech Kultur jest podejmowanie działań zarówno na szczeblu artystycznym jak i edukacyjnym ze szczególnym wskazaniem na historię regionu, jego mieszkańców, tradycję oraz „wielokulturowość”, która jest znaczącą cechą tych terenów. Objawia się we wzajemnym współistnieniu kultur- żydowskiej, prawosławnej oraz katolickiej. Festiwal jest przede wszystkim dorobkiem wszystkich mieszkańców miasta oraz jego entuzjastów. Jako wydarzenie na wysokim szczeblu kulturalnym przyciąga widzów jak i artystów z całej Polski, a nawet świata związanych z kulturą żydowską, prawosławną , katolicką oraz tradycyjną kulturą ludową w każdym aspekcie artystycznym takim jak muzyka, teatr, film czy sztuki wizualne.

Szlak Trzech Kultur jest to trasa łącząca główne punkty Festiwalu: Muzeum - Zespół Synagogalny, Cerkiew pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, Kościół pw. św. Ludwika oraz Czworobok. Na tym najstarszym obszarze miasta dokonywać się będą wszelkie działania towarzyszące Festiwalowi. Na zasadzie konkursu, wybrane zostaną projekty w najciekawszy sposób realizujące temat. Wszelkie szczegółowe informacje opisane są w regulaminie. Projekty prosimy zgłaszać do 8 września 2017 roku za pomocą formularza dostępnego na stronie www.muzeumwlodawa.eu w zakładce FESTIWAL TRZECH KULTUR na adres julita.fajks@gmail.com.

Powodzenia !

 

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy (wersja edytowalna)

Poprzednia stronaNastępna strona