Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie

CzcionkaAAAKontrastAAA

XX Jubileuszowy Festiwal Trzech Kultur

awatar 2.jpg

Festiwal Trzech Kultur we Włodawie - zainicjowany w 1995 roku - to pierwsze tego typu wydarzenie kulturalne w Polsce. To również niezwykła impreza łącząca przeszłość naszego małego, kresowego miasteczka z jego teraźniejszością. Poprzez wydarzenie Muzeum realizuje ekumeniczny program ochrony, edukacji i promocji miejscowej tradycji pogranicza kultur, tolerancji i koegzystencji wyznawców prawosławia, judaizmu, katolicyzmu i protestantyzmu - twórców dziejów Włodawy.
W czasie trzech dni zacierają się różnice, trwa dialog kultur, który łączy, fascynuje, inspiruje. To czas, gdy odbywają się koncerty i przedstawienia z udziałem gwiazd największego formatu oraz liczne wystawy. Dopełnieniem „trzech dni z gwiazdami” są działania edukacji kulturalnej w postaci warsztatów, wykładów i spotkań teatralnych. Tworząc program pamiętamy, by wszystkim dostarczyć licznych atrakcji. By śmiechu, łez, emocji i wzruszeń było co niemiara.

XX Jubileuszowy Festiwal Trzech Kultur odbędzie się w dn. 20-22 września 2019 r.

* Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019.

* Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącuch z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyka", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.