Muzeum - Zespół Synagogalny we Włodawie

CzcionkaAAAKontrastAAA

„Żelazny Triathlon” – 8 czerwca w Okunince

żelazny triathlon.jpg
Żelazny Triathlon przed Nami!
Jako partner wydarzenia dzielimy się z Wami kilkoma istotnymi info na ten temat

Już ponad 150 zawodników zapisało się do Żelaznego Traithlonu w Okunince, który odbędzie się 8 czerwca.

Co roku ogromnym zainteresowaniem cieszą się zawody pt. ,„Żelazny Triathlon” organizowane w Okunince nad Jeziorem Białym. W tym roku termin zawodów to sobota, 8 czerwca, start i meta na plaży głównej w Okunince. Zapisy rozpoczęły się dokładnie na 4 miesiące przed zawodami i na koniec maja ponad 120 ochotników opłaciło wpisowe, zaś prawie 50 innych zadeklarowało chęć udziału w zawodach. Miejsc jest 200, ale 30 zarezerwowanych dla pracowników służby więziennej.

Mordercze zawody organizuje Powiat Włodawski w partnerstwie z Gminą Włodawa, Stowarzyszeniem Triathlon Siedlce Club, ZK we Włodawie, WDK Włodawa, Nadleśnictwem Włodawa, Muzeum – Zespołem Synagogalnym, Fundacją „Wrota Europy” i Samorządem Województwa Lubelskiego pod hasłem „Lubelskie – Smakuj życie! Z dumą wspieramy sport”. W pomoc aktywnie włącza się także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie. Żelazny Triathlon to już najpoważniejsza tego typu impreza na wschód od Wisły. W tym roku ma być szczególnie pieczołowicie i perfekcyjnie przygotowana.

Żelazny Triathlon to piękne sportowe połączenie zmagań zawodników z całego kraju z symbolicznym oddaniem czci żołnierzom wyklętym, zwłaszcza walczącym na terenie naszego powiatu, w tym por. Edwardowi Taraszkewiczowi, ps. Żelazny. Jako pomysłodawcy tej imprezy, cieszy mnie tak wielkie zainteresowanie naszym triathlonem. Sam brałem raz udział w tych zawodach i wiem, ile kosztuje to wysiłku. Jestem jednak przekonany, że ci wszyscy, którzy 8 czerwca przyjadą do Okuninki nie będą zawiedzeni i wrócą bardzo zadowoleni. Nie tylko z powodu sportowych zmagań – mówi starosta włodawski, Mariusz Zańko.

W rankingu triathlonów w Polsce impreza włodawskiego starostwa zawsze plasuje się na wysokich miejscach. I jest to wynik nie tylko ocen ekspertów, lecz przede wszystkim rezultat ankiet wypełnionych przez uczestników triathlonów w kraju.

Patronat medialny: TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Gazeta Wyborcza Lublin, Nowy Tydzień, Super Tydzień, Radio Bon Ton, Katolickie Radio Podlasie, Kurier Włodawski, Włodawa.NET.

Data i miejsce zawodów:  8.06.2024 r. Okuninka – Jezioro Białe.

Dystans – pływanie: 750 m, jazda rowerem: 20 km, bieg: 5 km.

Zapisy na stronie: www.zelaznytriathlon.eu

Wpisowe wynosi 250 zł.

Osoba do kontaktu: Marcin Mitkowski, tel. 82 572 56 90 wew. 212 email: m.mitkowski@powiat.wlodawa.pl

Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie – Smakuj życie! Z dumą wspieramy sport”